Statut - Članak 38. - Predsjednik Statut - Članak 50. - Tajnik Statut - Članak 48. - Pomoćnik tajnika Statut - Članak 55. - Nadzorni Odbor Statut - Članak 22. - Izbornički tim Statut - Članak 41. - Izvršni Odbor Statut - Članak 45. - Radna tijela Statut - Članak 58. - Časni sud Google Analytics - Audience Google Analytics - Pages

Željko Vučemil pridružio se sinu Ivanu na WAGR ljestvici

Pobjedom na Mid Amaterskom Prvenstvu Slovačke koje se održalo 07.07. – 09.07.2017. na  golf igralištu Penati Golf Resort – Heritage Course u Slovačkoj, Željko Vučemil ostvario je plasman na World Amateur Golf Ranking (WAGR) ljestvici. S ovom pobjedom, Željko Vučemil je drugi hrvat ikada plasiran na WAGR ljestvici, iza svog sina Ivana koji je ostvario plasman 2009. godine u Sloveniji.

WAGR Profilna kartica – Ivan Vučemil

WAGR Profilna kartica – Željko Vučemil

Na Slovačkom MidAm prvenstvu sudjelovao je 71 natjecatelj od kojih 5 hrvata: Željko Vučemil, Emir Afgan, Josip Vučemil, Mladen Mušura i Ivica Šimunović.

Željko Vučemil osvojio je turnir s odigranih 232 udaraca (73, 78, 81), dok je trećeplasiranom Emiru Afganu s 236 udaraca (82, 80, 74) promaklo drugo mjesto za jedan udarac. Josip Vučemil završio je turnir na 21. mjestu s 254 udaraca, Mladen Mušura završio je na 24. mjestu s 256 udaraca dok je Ivica Šimunović ostvario 33. mjesto sa 265 udaraca.

Svi podaci o turniru nalaze se ovdje a rezultati u kategoriji Men 30+ na linku.

Turnir Mid Am Prvenstvo Slovačke rangiran je kao turnir zadnje kategorije (G) WAGR ljestvice turnira. Prema pravilima WAGR kvalifikacijskog sistema, igrač da bi postao član WAGR ljestvice, mora osvojiti minimalno prvo mjesto u G kategoriji turnira, što je Željko i ostvario.

WAGR ljestvica turnira i kako postati član, tj. rangirani igrač na WAGR ljestvici, klikni na FAQ link i otvori "How do I become a WAGR ranked player?"

Last update: Aug 17, 2017